Opravné pasy pro opravy potrubí a hrdlových spojů Hydro-Cos

AVK encapsulation collars product range

 

S potěšením představujeme novou řadu univerzálních a speciálních opravných pasů vyvinutých pro opravy hrdlových spojů a lomů potrubí. Výrobky Hydro Stop, Hydro Fast a Hydro Smart jsou ideální armatury pro provedení bezpečné a trvalé opravy pod tlakem. 18-01-2021

Výrobní závod Hydro-Cos, člen skupiny AVK, nabízí jak širokou škálu univerzálních opravných pasů, tak i unikátní zákaznická řešení přizpůsobená konkrétním potřebám. 

Standardní opravné pasy jsou vyrobeny z uhlíkové oceli s epoxidovou povrchovou ochranou. Veškeré materiály přicházející do styku s pitnou vodou jsou schváleny dle WRAS a mají platný hygienický certifikát. Opravné pasy jsou navíc navrženy s přírubovým výstupem vhodným pro případný odběr vody nebo odtok vody jako poslední krok při instalaci armatury na potrubí pod tlakem. V horní části je navíc závitový otvor vhodný pro odvzdušnění po instalaci opravného pasu. Součástí těla jsou i montážní oka usnadňující práci s armaturou. Výrobní sortiment zahrnuje tři varianty opravných pasů :

Speciální pasy Hydro Fast pro opravu hrdlových spojů

Opravné pasy Hydro Fast mají toleranci do 10 mm, jsou určeny pro opravy hrdlových spojů z potrubí se stejným vnějším průměrem, např. překrytí hrdla na litinovém protrubí. Lehký kompaktní design je ideální pro méně robustní potrubí a pro situace s omezeným přístupem. Armatura umožňuje úhlové vychýlení až do ± 6 °.

Univerzální pasy Hydro Stop pro opravu potrubí nebo hrdlových spojů 

Univerzální opravné pasy Hydro Stop jsou vhodné pro opravy nebo spojování potrubí se stejným, nebo i odlišným vnějším průměrem. Tento typ opravného pasu disponuje tolerancí 30 mm při průměru potrubí do DN 450 a tolerancí 40 mm od průměru DN 500. Uvedená tolerance poskytuje velkou flexibilitu a bezpečnou instalaci a to i v případech oválného nebo poškozeného potrubí. Univerzální pasy Hydro Stop umožňují úhlové vychýlení až do ± 4 °.

Opravné půlené objímky Hydro Smart 

Opravné objímky Hydro Smart jsou lehké a umožňují jednoduchou instalaci, kterou oceníte především v situacích s omezeným prostorem pro montáž. Konstrukční řešení je podobné jako v případě opravných pasů Hydro Fast pouze s tím rozdílem, že pasy Hydro Smart nemají přírubový vývod. 

Všechny výše uvedené výrobky se standardně dodávají v dimenzích až do DN 2000. Na přání je možné dodat armaturu též v provedení s nerezovým těle, nerezovými spojovacími prvky nebo v dimenzích až do DN 3000.

 

Zde můžete zhlédnout video o montáži Hydro pasů

 

Opravné pasy pro opravy potrubí a hrdlových spojů Hydro-Cos 14.04.2021 -   S potěšením představujeme novou řadu univerzálních...
Fotosoutěž AVK 19.02.2021 -  
AVK VOD-KA MOVEMBER TEAM 09.10.2020 - Movember je charitativní a každoročně se konající akce....
ISIFLO pro PLYN x VODA - doplnění nabídky 16.06.2020 - Vážení obchodní přátelé,   Vzhledem k legislativním...
Nové ceníky pro rok 2020 03.03.2020 - Vážení obchodní přátelé, připravili jsme pro Vás nové...
ISIFLO rozlišení VODA x PLYN 24.01.2020 - Vážení obchodní přátelé,   Vzhledem k legislativním...