AVK VOD-KA MOVEMBER TEAM

hydrant movember 01

Movember je charitativní a každoročně se konající akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Zvláštní pozornost je věnována podpoře zdravého životního stylu mužů a osvětě v oblasti mužských onemocnění, jakými jsou rakovina varlat a rakovina prostaty. Dalším cílem akce je upozornit na problematiku duševního zdraví a sebevražd. Rakovina prostaty je druhou nejčastější rakovinou u mužů po celém světě. Jen v roce 2012 bylo zaznamenáno přes 1,1 miliónů případů. Karcinom prostaty tvoří asi 4% všech nádorových onemocnění. V České republice se jeho incidence pohybuje okolo 60 případů na 100 000 mužů. V mužské populaci tedy představuje 10% všech nádorů. Rakovinou varlat v Česku každoročně onemocnění stovky mužů a ze sta tisíc pacientů přibližně každý devátý nemoci nakonec podlehne.

 

Název charity Movember vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November). Každoroční celosvětová akce je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o mužských nemocech. Důraz je kladen na včasnou detekci rakoviny varlat zejména u mladých mužů jejich pravidelným samovyšetřením. Podobně je starším mužům doporučována pravidelná kontrola prostaty. Celoměsíční vybírání finančního příspěvku mezi přáteli, firmami a sponzory vrcholí zasláním příspěvku na konto organizace.

 

Od roku 2003 se do Movemberu zapojilo již přes 5,5 milionů Mo bratrů a Mo sester a bylo podpořeno více než 1250 projektů. Celkem se vybralo cca 19 miliard Kč.

 

V AVK VOD-KA jsme se rozhodli k Movemberu tento rok také připojit a podpořit dobrou věc. Připojte se i VY k našemu týmu, podpořte ho nebo jen sledujte: https://cz.movember.com/team/2372953. Podpořit Movember můžete i pohybem. Stačí v průběhu listopadu ujít či uběhnout 60 km a sdílet svůj progres na stránkách našeho teamu.

 

Pomoci můžete i svými objednávkami! AVK VOD-KA totiž za každý milion Kč objednaného zboží v průběhu listopadu 2020, věnuje 1 000,- Kč Movemberu.

 

Předem moc děkujeme!

 

AVK VOD-KA MOVEMBER TEAM

Opravné pasy pro opravy potrubí a hrdlových spojů Hydro-Cos 14.04.2021 -   S potěšením představujeme novou řadu univerzálních...
Fotosoutěž AVK 19.02.2021 -  
AVK VOD-KA MOVEMBER TEAM 09.10.2020 - Movember je charitativní a každoročně se konající akce....
ISIFLO pro PLYN x VODA - doplnění nabídky 16.06.2020 - Vážení obchodní přátelé,   Vzhledem k legislativním...
Nové ceníky pro rok 2020 03.03.2020 - Vážení obchodní přátelé, připravili jsme pro Vás nové...
ISIFLO rozlišení VODA x PLYN 24.01.2020 - Vážení obchodní přátelé,   Vzhledem k legislativním...